Porodične tajne izlaze na videlo dok se mlada žena bori da spase sebe, i druge, u nacističkoj fabrici beba, stvarnoj verziji Sluškinjine priče.
Tokom Drugog svetskog rata, nacistička Nemačka sprovodila je zloglasni program Lebensborn, čiji je cilj bio proizvodnja što više dece arijevskog porekla. Žene sa „čistom“ nemačkom krvlju boravile su u specijalnim domovima gde su rađale bebe koje su zatim usvajale nacističke porodice. Iza fasade domova poput Doma Hohland, krili su se prisila, ideološki fanatizam i zanemarivanje dece.
Roman Kuća suncokreta prati Alinu Štraus, mladu ženu iz malog nemačkog sela, kojoj se život iznenada urušava otkrićem majčinog jevrejskog porekla. Kao mešanka, prisiljena je da radi kao bolničarka u Hohlandu – državnom domu u kojem se sprovodi Himlerov program rasnog inženjeringa.
U tom okruženju Alina krije svoj identitet kako bi preživela dok se suočava sa zlostavljanjem i zanemarivanjem dece. Kada upozna Karla, oficira SS-a koji takođe prikriva svoje tajne, među njima se rađa oprezna bliskost. Zajedno pokušavaju da pomognu deci i pronađu način da sačuvaju i ono malo čovečnosti što je ostalo u svetu koji tone u mrak.
Kuća suncokreta je potresna priča o preživljavanju, hrabrosti i otporu, ali i o ljubavi koja izrasta na najmračnijim mestima istorije.
„Nezaboravna priča o ljubavi i žrtvovanju napisana sa dubokim saosećanjem prema ljudima koji su se zatekli pred nemogućim izborom. Ovaj roman vas uvlači u svoje dubine iz kojih ćete izroniti oplemenjeni.“
– Heder Moris, autorka bestselera Tetovažer iz Aušvica
„Alegri vešto prikazuje moralne dileme svojih likova i uverljivo dočarava užase Lebensborn programa. Ova priča će dugo ostati u sećanju čitalaca.“
– Publishers Weekly